Jüri Söyleşileri: Ezel Akay

14 Eylül 2019 (17:00 - 18:30), Soho House Istanbul

Sinemamızın en özgün hikaye anlatıcılarından Ezel Akay, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında bu sene !f Ulusal yarışma bölümü jüri başkanı olarak yer alıyor. 

Ezel Akay ile gerçekleşecek söyleşide hikayelerimiz, anlatıcıları ve !f Ulusal üzerine konuşacağız. Söyleşiye katılmak için  buraya tıklayarak kaydınızı yaptırınız.* Ezel Akay söyleşisi Türkçe dilinde gerçekleştirilecektir.

* Söyleşiye katılım sınırlı sayıda ve ücretsizdir.
Kimdir?

Ezel Akay 1961’de Kastamonu’da doğdu. Bursa Erkek Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Villanova Üniversitesi’nde (ABD) öğrenim gördü ama eğitimini BÜO’dan (BÜ Oyuncuları) aldı. Marangoz çıraklığından reklam yazarlığına birçok işe girip çıktı. Ancak artık kendisine “Film anlatıcısı” demekte ısrarlı. “İyimser, burcunu bilmeyen, ‘kendini iyi halden dışarda’ sayan, bir film setinde öleceğine inanan, memleketinin verdiği ilhama duacı bir ölümlü”dür. Birçok tiyatro oyunu ve TV-Sinema filminde yönetmenlik, yapımcılık ve oyunculuk yaptı, İFR Yapım şirketi’nin kurucu ortağı olarak reklam filmi prodüksiyonlarında 1200’den fazla reklam filmine yönetmen olarak imza attı.