Yaratıcısının, içinde büyüttüğü dünyayı paylaşması cesaret ister. Pitching Keş!f, ilk ya da ikinci filmlerini gerçekleştirecek yönetmenlerin heyecanına ortak olmaktan mutluluk duyuyor. Proje aşamasındaki filmlerin görsel-işitsel dünyasını endüstri profesyonellerine nasıl aktarılacağı konusunda proje paketleme atölyeleri ve sunum provalarıyla yönetmen ve yapımcılara yeni ufuklar açmayı amaçlıyor.

Onları cesaretlendirmek adına ilk filmini gerçekleştirecek bir yönetmenin projesini 35.000 TL’lik ödül ile destekliyor.

Pitching Keş!f Danışmaları

KATHI BILDHAUER

Kathi Bildhauer, Berlinale Co-Production Market yürütücelerinden biri ve program yöneticisi, aynı zamanda “Talent Project Market” proje yöneticisidir.

1977’de Aachen, Almanya’da doğmuştur ve Köln Üniversitesi’nde Alman ve İngiliz Edebiyatı ve Psikoloji okumuş, devamında eğitimini Londra Kolej Üniversitesi’nde Avrupa Film Çalışmaları takip etmiştir. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra doktora yapmıştır, senaryo dramaturjisi hakkındaki tezini ana akım dışında “Yeniden Senaryo: 21. Yüzyılda Sinemada Hikaye Anlatıcılığı” başlığı altında yayınlamıştır.

Öğrenciliğe devam ederken çeşitli televizyon programları için casting, Londra’daki New Line Cinema için senaryo okuyuculuğu, Köln ve Berlin’deki birçok televizyon ve film prodüksiyon şirketlerinde yardımcı yönetmen ve senaryo devamlılığı bölümünde çalışmıştır. Köln, Düsseldorf ve Gießen Üniversiteleri’nde senaryo analizleri ve yazımı dersleri vermiştir.

Kathi Bildhauer, 2003’den beri Berlin Uluslararası Film Festivali’nde çalışmaktadır. Berlinale Co-Production Market kurucu üyelerinden biridir ve 2016’dan beri Martina Bleis ile birlikte bölümün koordinatörlerinden biridir. 2004’den beri “Yetenek Proje Marketi”nden sorumlu olduğu Berlinale Talents takımının uzun süreli üyelerindendir. 2008-2011 yılları arasında Dünya Sinema Fonu destekli projelerde asistanlık yapmıştır. 2012-2016 Berlinale Residency’de proje koordinatörlüğü yapmıştır.

BULUT REYHANOĞLU

1962 Yılında İstanbul'da doğmuş, işletme eğitiminin ardından tekstil ihracat sektöründe 30 yıla yakın sürede çalışmış ve halen danışman olarak da bu sektörde faaliyet göstermeye devam etmektedir.

2011 yılında Cam film tarafından Caner Alper ve Mehmet Binay'ın yönettiği, Antalya Altın Portakal Ödüllü “Zenne” filmine dışardan yapım desteği vermiştir. Zenne, dünya çapında 33 ödül daha kazanmıştır. Aynı yönetmenlerin ikinci filmi Çekmeceler'de ise yürütücü yapımcılık yapmış ve festival sürecini yönetmiştir.

2018 yılında Mahmut Fazıl Coşkun’un yönetmenliğini yaptığı “Anons” filminde uygulayıcı yapımcı olarak yer almıştır.

Kısa film online izleme platformu olan ''ShortbyShort'' sitesinin sahibidir.

2019 yılında Kısa filmlerin üretilmesine katkı sağlamak amacıyla ortak bir çalışma grubu kurarak bu filmlerin kolektif birlikte çalışarak üretilmesi için Yapımcılık Akademisi ile birlikte YAPIMCI –YÖNETMEN BULUŞMALARI adı altında bir çalışma grubu başlatmıştır. Şu an çekilmiş ve çekim aşamasında olan 5 kısa film vardır.

Okan Üniversitesi ile birlikte FİLM YAP atölyesini gerçekleştirmiştir.

2019 yılında Sinema Destekleme Kurulunun ilk Filmini Gerçekleştirecek Yönetmen Projesinde destekleme kararı aldığı 2 projenin yapımcısıdır.

Anons / The Announcement/2018/Fiction

Çekmeceler/ Drawers / 2015 /Drama/Mystery

Zenne / Zenne Dancer / 2011/Biography | Drama

DANIELA CÖLLE

Daniela, Bratislava Performans Sanatları Akademisi’nde Film Teorisi ve Kritiği okumuştur (1997-2006), 2008 yılında doktorasını almıştır. Sonrasında, Slovak film dağıtım şirketi Filmtopia’da yönetim müdürü ve iki yılda bir Slovakya’da yapılan 4 Elements Film Festivali’nde yönetmen olarak çalışmıştır. Aralık 2015’den beri Pluto Film’de çalışmaktadır

Pitching Keşif Finalistleri

Pitching Keşif danışmanları Kathi Bildhauer, Bulut Reyhanoğlu ve Daniela Cölle tarafından seçilen projeler:

Anadolu Leoparı

Senarist: Emre Kayış

Yönetmen: Emre Kayış

Yapımcı: Olena Yershova Yıldız (Tatofilm)

Cemile

Senarist: Ebru Güney, Neval Turhallı

Yönetmen: Ebru Güney

Yapımcı: Neval Turhallı

Denizde

Senarist: Zeynep Köprülü, Selin Sevinç

Yönetmen: Zeynep Köprülü

Yapımcı: Utku Zeka (Periferi Film), Sara Merih Ertaş

Kız Kardeşlerin Masalı

Senarist: Nazlı Eda Noyan, Ülker Albayrak

Yönetmen: Nazlı Eda Noyan

Yapımcı: Alihan Karagül (FPS Production), Dağhan Celayir

Maskeler

Senarist: Nuri Cihan Özdoğan

Yönetmen: Nuri Cihan Özdoğan

Yapımcı: Orhan Koçak (Visual Focus Film)

Rahmet

Senarist: Emre Sert, Gözde Yetişkin

Yönetmen: Emre Sert, Gözde Yetişkin

Yapımcı: Suzan Güverte (Güverte Film)