Jüri Söyleşileri: Michel Franco

18 Eylül 2019 (19:30 - 21:00), Soho House Istanbul

Dil: Ingilizce


“Nisan’ın Kızları” filminin İstanbul Prömiyeri’ni geçen sene !f’te yapan, bağımsız sinemanın genç ve başarılı yönetmeni Michel Franco, Keş!f yarışmasının jüri başkanı olarak İstanbul’a geliyor. 

Michel Franco ile gerçekleşecek söyleşide filmler hakkında konuşmak için buraya tıklayarak kaydınızı yaptırınız.* Michel Franco söyleşisi İngilizce dilinde gerçekleştirilecektir.

* Söyleşiye katılım sınırlı sayıda ve ücretsizdir.Kimdir?

"Chronic" (2015 Cannes Film Festivali'nde Palme d'Or Adayı ve En İyi Senaryo Ödülü kazananı) ve "After Lucia " (2012 Cannes Film Festivali Belirli Bir Bakış Bölünü En İyi Film Ödülü kazananı) yazdığı, yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği filmler arasındadır. 2015 yılında Berlin Film Festivali'nde En İyi İlk Film Ödülü'nü kazanan Gabriel Ripstein'ın yönettiği “600 Miles” ve 2015 Venedik Film Festivali’nde Leone d'Oro'nun ödülü kazanını “Afar” (“Afar”) 'ın yapımcısıdır. En son filmi “April’s Daughter”, 2017 Cannes Film Festivali “Belirli Bir Bakış” bölümünde prömiyerini yaptı ve Jüri Özel Ödülü'nü kazandı. Film, ayrıca 2018 !f İstanbul Film Festivali’nde İstanbul prömiyerini gerçekleştirmiştir. Lucía Films, Franco’nun yapım şirketidir.